Nemocnice Na Homolce se dostala letos mezi stovku obdivovaných českých firem. Ve 12. ročníku ankety 100 obdivovaných českých firem, které pořádá Sdružení CZECH TOP 100, se umístila v kategorii osobní, veřejné a sociální služby na třetím místě.
 „Těší nás, že jsme ocitli po boku Národního divadla, Nadace Naše dítě a České televize. Velmi si ocenění vážíme a je to pro nás samozřejmě také závazek do další práce, chceme být pro pacienty i nadále kvalitní a bezpečnou nemocnicí,“ uvedl ředitel nemocnice MUDr. Vladimír Dbalý, MBA. Diplomy předávali zástupci sdružení ve čtvrtek 25. března v Obecním domě v Praze.
Tento žebříček publikuje Sdružení CZECH TOP 100 od roku 1999. Pro účely žebříčku jsou firmy rozděleny do 25 oborů. Stovku nejobdivovanějších firem pak tvoří ty, které se umístily na prvních čtyřech místech v každém oboru. Je tvořen na základě hlasování manažerů významných společností, ekonomických a finančních analytiků, zástupců oborových sdružení, svazů a profesních asociací, oslovených Sdružením CZECH TOP 100. Mezi kritéria patří například dlouhodobá hodnota firmy, kvalita výrobků, odpovědnost k životnímu prostředí, vztah ke společnosti či podpora obecně prospěšných projektů.
Sdružení Czech Top 100 vzniklo v roce 1994 s hlavním cílem pravidelně sestavovat a zveřejňovat seznam nejvýznamnějších společností v České republice a na základě porovnávání vybraných ekonomických ukazatelů je seřadit do uceleného žebříčku. Nyní vyhlašuje každoročně celou řadu žebříčků - například 100 nejvýznamnějších firem ČR, 100 obdivovaných firem ČR nebo žebříček Nejlepších výročních zpráv. Před čtyřmi lety získala Nemocnice Na Homolce podobné ocenění v soutěži Českých 100 nejlepších v kategorii Vzdělání, zdraví, lidskost.
Nemocnice Na Homolce je státní zdravotnické zařízení. Poskytuje zdravotní péči ve všech oborech medicíny. Specializuje se na nemoci kardiovaskulární a nervové soustavy. Nabízí nejmodernější diagnostické a léčebné postupy, z nichž některé jsou v České republice unikátní. Používají se zde rychlé a pro pacienty nejméně zatěžující postupy při určení nemoci a její léčbě.

Tisková zpráva Nemocnice Na Homolce