Opět nastal čas, kdy chladné dni a ještě chladnější večery připravují zatěžkávací zkoušku našemu organizmu a zejména jeho imunitnímu systému. Pokračování článku »

AngínaAngína, tedy akutní zánět patrových mandlí, představuje zánětlivé postižení jejich tkáně prudkou infekcí. Přesto, že se jedná o poměrně rozšířené onemocnění, jeho diagnostika a nezřídka i léčba může být určitým problémem. Důvodem je skutečnost, že u pacientů s akutní bolestí v oblasti krku Pokračování článku »

ChřipkaPodzimní období je spojeno s nástupem onemocnění respiračního traktu, viróz. I chřipka je „virózou“, neboť ji způsobuje RNA virus. Chřipka však, na rozdíl od běžných nemocí z prochlazení, je mnohem závažnější a zákeřnější chorobou. Pokračování článku »

VirózyPod označením virózy se skrývají onemocnění dýchacího traktu probíhající pod obrazem rýmy, kašle a také zvýšených teplot. Projevují se prostřednictvím příznaků jako je zánět nosohltanu, hrtanu až průdušek. Virózy jsou nevítaný host, dostavují se k nám však bohužel celoročně, Pokračování článku »

Nejvyšší výskyt pneumokokových infekcí je zaznamenáván v zimních měsících, což souvisí s výskytem virových respiračních nákaz a chřipky, kdy pneumokokové onemocnění často propuká při oslabení organizmu. Pokračování článku »

Pití čajeChřipka je vysoce nakažlivé onemocnění s rychle nastupující horečkou. Přidávají se bolesti hlavy a kloubů, zasaženy bývají dýchací cesty. Přesto, že chřipka může zanechat i vážné následky, bývá nezřídka podceňována.
Chřipka patří mezi nejčastější virová onemocnění. Každoročně zasahuje značnou část populace. Pokračování článku »

Pití čajeS plískanicemi a zimou přichází i nejrůznější zdravotní potíže, nejčastěji v podobě nachlazení a chřipky. Mnoho lidí je zaměňuje. Chřipka, na rozdíl od nachlazení, je virové onemocnění, které může způsobit závažné komplikace. Pokračování článku »

Česká republika patří k zemím s nízkým výskytem tuberkulózy (TBC), nemoc zde však zcela nevymizela. Ke vzniku onemocnění přispívá stárnutí české populace, zhoršující se imunita i přibývající počet nakažených imigrantů ze států východní Evropy. Pokračování článku »