S tím jak se blíží zimní měsíce je na čase věnovat pozornost nepříjemnému jevu, který je pro toto období typický a to praskání jemné kůže na rtech. Velmi jemná kůže na rtech popraská poměrně snadno a to zejména v extrémním počasí. Pokračování článku »

EkzémToto onemocnění patří mezi diagnózy, které lze v některých případech stanovit velmi snadno při prvním vyšetření, někdy však k určení diagnózy lékař dospěje teprve po opakovaných návštěvách pacienta v kožní ordinaci. Pokračování článku »

AftyAfty jsou neinfekční povrchní defekty sliznice. Tvoří se buď jednotlivě, nebo jako výsev četnějších změn na sliznici dutiny ústní.

Proč afty vznikají?
Příčinu jejich vzniku se často nepodaří odhalit. Pokračování článku »

Ačkoliv častější vystavování slunečním paprskům v letním období a také vyšší vlhkost vzduchu většinou pomáhají zmírnit projevy lupénky, přichází s létem i několik problematických situací. Přinášíme proto několik tipů, které vám během těchto dní pomohou lupénku snadněji zvládnout. Pokračování článku »

OpalováníRychle se blíží období dovolených a cestování za teplem. Slunce však umí v letních měsících pěkně přitvrdit i v našich zeměpisných šířkách. Pokud jde o naši pokožku, musíme se před ním mít na pozoru. Pokračování článku »

NohyBradavice a mykózy můžeme zařadit mezi kožní choroby, pro které je typický jejich častý výskyt zejména na nohou, což je jistě nepříjemné a obtěžující. Plísně, správně spíše houbové kožní infekce, Pokračování článku »

VlasyLupy jsou častým kosmetickým nedostatkem, který leckomu může způsobit trapné chvilky ve společnosti. Přesto není třeba zoufat. Existuje dostatek prostředků, jak s lupy zatočit. Pokračování článku »

V pondělí 10. května se ve zdravotnických zařízeních po celé republice koná Evropský den melanomu, kdy si lidé mohou nechat vyšetřit bezplatně mateřská znaménka a pigmentové skvrny. Nemocnice v Blansku tento projekt podporuje, ale podle primáře dermatovenerologie Lubomíra Novotného je důležité, aby se lidé preventivně chránili v průběhu celého roku. Nejvíce na to nyní doplácí ti, které zasáhl opalovací trend. Pokračování článku »