MužZajímavým a především šetrným způsobem řešení problému s nezhoubným zvětšením prostaty je operativní zákrok pomocí laseru. Fotoselektivní vaporizace prostaty představuje moderní operační výkon, jímž lze léčit pacienty s nezhoubným zvětšením prostaty (odborně řečeno s benigní hyperplázií prostaty - BHP), Pokračování článku »

Poruchy menstruačního krvácení lze rozčlenit do dvou základních skupin. Do té první patří projevy silnější, než jsou obvyklé, tedy případy, kdy se jedná o časově delší či z hlediska intenzity silnější projevy krvácení. Pokračování článku »

SpánekZ hlediska četnosti výskytu zánětlivých onemocnění v populaci se řadí na druhé místo hned za infekce dýchacích cest. Zánětem močových cest rozumíme stav, charakterizovaný přítomností patogenních mikroorganismů v moči nebo ve tkáních močového traktu, doprovázený většinou typickými klinickými příznaky. Pokračování článku »

OčkováníSpalničky, zarděnky, klíšťová encefalitida, salmonelózy, virové hepatitidy, zánět žaludku a střev či „obyčejná“ rýma představují jen několik namátkou vybraných onemocnění z podstatně delšího výčtu, který bychom mohli uvést. Mají však jedno společné. Jsou způsobeny choroboplodnými mikroorganismy (viry, bakteriemi, plísněmi a parazity), Pokračování článku »

SeniořiNedobrovolný únik moči je v naší populaci častější onemocnění, než si možná myslíme. Představuje navíc nepříjemnou překážku v osobním a pracovním životě. Odmítáte na návštěvě kávu a čaj, plánujete cesty a výlety podle možností odběhnout na toaletu. Pokračování článku »

BřichoVýskyt a příčiny nemoci
Nádorových onemocnění všeobecně narůstá. Důvodů je mnoho, často jsou zmiňovány civilizační faktory, prodloužení lidského věku a antiselekční působení medicíny. Pokračování článku »

LékyAntikoncepce je ochrana proti oplodnění při pohlavním styku. Účelem antikoncepčních metod je zabránit setkání vajíčka se spermií, která vnikla do pohlavního ústrojí ženy a může způsobit oplodnění. V dnešní době existuje celá řada antikoncepčních metod, Pokračování článku »

Schopnost počít, donosit a porodit dítě je ženě dána od přírody. Ne každá žena ale dítě skutečně mít může. Existují různé překážky, pro které k oplodnění nedojde, ale také různé metody, jak ženě k dítěti dopomoci. Jednou z nich je asistovaná reprodukce. Pokračování článku »