ZubařParodontóza, paradentóza - tyto i další názvy již jistě slyšel každý. Jde o onemocnění postihující tkáně okolo zubu. Správně se toto onemocnění nazývá parodontitida (latinsky parodontitis), protože jde o zánětlivý proces. Pokračování článku »

Umělý chrupKvalita zubů a našeho chrupu ovlivňuje nejen náš požitek z jídla, ale má daleko větší význam. Umožňuje nám přijmout potravu a zajistit tělu dostatek živin. O naše zuby bychom tedy měli řádně pečovat. Nemenší pozornost je však třeba věnovat i zubním náhradám. Pokračování článku »

OparÚsta jsou optimálním zásobníkem různých druhů bakterií, a tak o výskyt zánětů sliznic - afty a opary není nouze. Jsou to téměř nicotná onemocnění, neohrožují člověka na životě, ale dokáží mu ho pořádně znepříjemnit. Pokračování článku »

SeniořiDélka života obyvatel ve vyspělých zemích se neustále prodlužuje. V České republice dnes dosáhla nejvyšší střední délka života hranice 76,4 roku. To však pořád není nic proti evropským zemím, jako je Å védsko, Å výcarsko či Francie, kde nejvyšší střední délka života dosahuje výše 80,6 roku. Pokračování článku »

Zesvětlëní zubůZákladní způsoby, jak docílit zesvětlení zubů, jsou v podstatě dva:
• mechanické zesvětlení - jde především o odstranění méně odolných povrchových pigmentů mechanickou cestou, jedná se spíše o očištění zubů než o jejich bělení v pravém slova smyslu,
• chemické bělení - za pomoci účinné látky dochází Pokračování článku »

Prevence u dětíČím je dítě menší, tím méně je schopné samo účinně provádět ústní hygienu. Proto je ochrana před zubním kazem závislá především na péči rodičů, kteří jsou plně odpovědní za ústní zdraví svého dítěte. Pokračování článku »

Cistlivé zubyPříznaky
Citlivé zuby se projevují krátkou ostrou bolestí, jež je reakcí na studené, teplé, kyselé či sladké potraviny a nápoje. Často však bývají zuby citlivé i na dotyk zubním kartáčkem. Pokračování článku »

Zubní hygienaZubař je v očích veřejnosti značně nepopulární profese spojená pro většinu lidí s něčím nepříjemným, nebo dokonce bolestivým. Málokdo se těší na další návštěvu u svého zubního lékaře. Zubního lékařství se však není třeba obávat. Důležité je ovšem mít jasnou představu o tom, co od svého ošetřujícího lékaře očekáváme. Pokračování článku »