Blansko - Nemocnice v Blansku se v těchto dnech stejně jako celá Česká republika aktivně zapojuje do boje proti rakovině prsu. V souvislosti s celosvětovým Avon pochodem, který se letos v Praze konal v sobotu 5. června už podesáté, dostávají pacientky v blanenském mamografickém centru informační materiály s výzvami k účasti na preventivních vyšetřeních prsu. Pokračování článku »

Zajímá vás, zda máte na kůži pigmentová znaménka, kterým je potřeba věnovat zvýšenou pozornost? Letos již počtvrté po obrovském úspěchu minulých ročníků postaví dermatologové z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady pod vedením Prof. Petra Arenbergera na Václavském náměstí speciálně upravený lékařský stan s pěti oddělenými ordinacemi. Pokračování článku »

BřichoVýskyt a příčiny nemoci
Nádorových onemocnění všeobecně narůstá. Důvodů je mnoho, často jsou zmiňovány civilizační faktory, prodloužení lidského věku a antiselekční působení medicíny. Pokračování článku »

Pití kávy a jiných kofeinových nápojů je oblíbené po celém světě. V tom jsou téměř všechny kultury stejné. Zatímco na východě, takřka po celé Asii, je oblíbeným nápojem čaj, na západě je to téměř výlučně káva. Pokračování článku »

U lékařeMaligních nádorů všeobecně stále přibývá. Nádory tlustého střeva a konečníku se mezi nimi vyjímají především proto, že ČR zaujímá nehezké světové prvenství ve výskytu tohoto typu nádoru. Proto se mu v naší republice věnuje značná pozornost. Pokračování článku »

VeinViewerNa první zkušenosti s unikátním systémem VeinViewer (novince, nejen v české medicíně, ale i v Evropě) jsme se zeptali paní Pavly Veselé, staniční sestry oddělení JIP Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Pokračování článku »

Olivový olejNejkvalitnější olivový olej, tedy tzv. extra panenský, lisovaný za studena, obsahuje sloučeniny, které mohou likvidovat rakovinotvorné buňky v lidském organizmu. Å panělští vědci z Granadské univerzity se ve svých výzkumech zaměřili na účinné látky a zjistili, že všechny hlavní složité fenoly přítomné v extra panenském olivovém oleji významně omezují projevy genu HER2. Pokračování článku »

Jde o zhoubný nádor, který pochází z pigmentotvorných buněk. Počet onemocnění maligním melanomem se každých deset let zhruba zdvojnásobí. V současné době připadá v České republice na 100 000 obyvatel 15 nově hlášených melanomů. Výraznější nárůst případů zaznamenává Austrálie a Nový Zéland, kde je výskyt melanomu 4,5 krát vyšší než ve střední Evropě. Pokračování článku »