TukyTuky jsou stále jedním z nejčastěji diskutovaných výživových témat mezi odbornou i laickou veřejností. Stále aktuální je tedy otázka jaké tuky jsou pro nás vhodné, kolik jich do jídelníčku zařadit a potřebujeme je vůbec? Pokračování článku »

ObezitaV České republice přibývá lidí, kteří mají problémy s nadváhou a obezitou. Podle posledního průzkumu nadváha trápí značnou část dospělé populace. Obezita, coby vyšší a zdraví škodlivější stupeň nadměrné hmotnosti, trápí dokonce zhruba již každého pátého Čecha. Pokračování článku »

DortPřes všechny technologické pokroky a vývoj nových léků je stále velmi obtížným úkolem přesvědčit pacienta s cukrovkou nebo obezitou, aby se přizpůsobil terapeutickému režimu, který stanoví lékař. Pokračování článku »

Krátce a jednoduše: velmi mnoho. Změnily se cíle léčby diabetu, změnila se léčba, změnil se počet nemocných a diabetes je jedním z nejzávažnějších problémů současné medicíny. Stejný zůstává pouze významný podíl pacienta na úspěchu či neúspěchu léčby. Pokračování článku »

pitiStravujete se správně podle redukčních zásad, ale nedaří se vám shodit nadbytečná kila? Překážkou v hubnutí může být špatný pitný režim. Pokud totiž vypijete málo tekutin, je téměř nemožné zredukovat váhu. Pokračování článku »

DepresePokud bychom hledali slova charakteristická pro jedenadvacáté století, jistě by se mezi nimi vyskytlo slovo „epidemie“. Přestože velké epidemie infekčních chorob už snad patří minulosti, hovoříme často o epidemiích nových, Pokračování článku »

BiopotravinyPečovat o své zdraví je prioritou čím dál tím většího počtu lidí. Sedavá, fyzicky nenáročná zaměstnání nás naučila vyhledávat pohybovou aktivitu ve fitness centrech a hlídat si množství tuků a sacharidů ve stravě. Někteří volí cestu vegetariánství či veganství. Pokračování článku »

ZeleninaŘekni mi, co jíš a já ti povím, jaký jsi - tento výrok v sobě skrývá mnoho pravdy. Propojení mezi stravou a zdravím je velmi silné. Lidský organizmus má totiž, stejně jako jiné živé organizmy, velmi vyvinutou schopnost přizpůsobit se. Å patné životní prostředí, stres nebo nekvalitní Pokračování článku »